fbpx

Estetik Uygulamaların Doğru Ellerde Yapılması

Estetik cerrahi prosedürleri hastanın sadece dış görünümünde değişiklik yapmaz; genel sağlığı, ruh sağlığı ve sosyal yaşamı da dahil olmak üzere çok daha geniş bir etki alanına sahiptir. Kişinin sahip olduğu sorunun türüne göre fiziksel ve ruhsal iyileşmeler sağlamanın yanı sıra özgüveninin artmasına da yardımcı olur.

Hatırlanması gereken en önemli şey ise tüm bunların uygulamalar ve operasyonların başarıyla sonuçlanmasına bağlı olduğu gerçeğidir. Bu sebepten ötürü estetik uygulamaları yaptırmadan önce doktorun branşı ve tecrübesini göz önünde bulundurmak gerekir.

Alanında uzman estetik cerrah seçimi çok önemli

Estetik cerrahinin en önemli aşaması operasyonu gerçekleştirecek en doğru kişiyi seçmektir. Alanında uzman olmayan kişilere ya da güzellik merkezlerine gitmek ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve sizi hastalık, komplikasyonlar ve hatta bazı durumlarda ölüm riski altında bırakabilir.

Özellikle ameliyatsız teknikler günümüzde uzman olmayan kişiler tarafından da uygulanabilmektedir. Yapılan yanlış operasyonların neden olduğu kötü sonuçların tam olarak düzeltmesi ise bazı durumlarda mümkün olmamaktadır.

Herhangi bir operasyon geçirmeye karar verdiğinizde seçim yaparken, dikkat edilmesi gereken çok önemli kriterler var.

Mutlaka alanında uzman bir estetik cerraha gidilmelidir. Cerrahınızın eğitimi, tecrübesi ve uzmanlık alanı konularında bilgi sahibi olmalısınız. Sadece uygulama tekniklerini bilmek operasyonlardan hedeflenen sonuçları elde etmeye yetmez. Anatomi ve tasarım bilgisi de ideal sonuçlara ulaşmakta çok önemlidir. Estetik cerrahlar hem tıbbi hem de estetik uygulama için uzmanlık eğitimi almış kişilerdir, sertifika programlarıyla uygulayıcı olan kişiler estetik cerrahların kontrolünde operasyona girmelidirler.

Hastane, sağlık merkezi ya da klinik dışında herhangi bir ortamda estetik operasyon geçirilmemelidir. Ameliyatsız tekniklerde de ameliyatlı tekniklerde olduğu gibi tam donanıma sahip klinik ortamı ve hijyen çok önemlidir. Enfeksiyon oluşma riski hastanın genel sağlığına çok ciddi zararlar verebilir.

Uzmanlık ve deneyime dikkat edilmeli

Seçeceğiniz cerrahın uzmanlık alanı ve deneyimi operasyonun başarısında oldukça etkili bir rol oynar. Bu nedenle cerrahınızı çok iyi araştırmalı, daha önceki hastalarından referans alabilir, muayene esnasında merak ettiklerinizi ayrıntılı bir şekilde sorup bilgi alabilirsiniz. Cerrahınızla kuracağınız iletişim operasyon süresince kendinizi çok daha güven içinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın istediğiniz görünüme sağlıklı bir şekilde ulaşmanın tek yolu alanında uzman estetik cerrahlardan destek almaktır. Estetik görünümde telafisi mümkün olmayan kayıpları önlemek ve genel sağlığı riske atmamak için doğru seçimler yapılmalıdır.

Op. Dr. İlsun Aka
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi

www.ilsunaka.com.tr
www.instagram.com/drilsunaka
www.facebook.com/drilsunaka

Milliyet – Pembenar http://www.milliyet.com.tr/pembenar/op-dr-ilsun-aka/

HASTA YORUMLARI
5/5
blank

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatları, diğer yüz yapılarının yer, yakınlık, açı ve mesafelerine göre yapılan bütüncül değerlendirme sonrasında yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Aynı seansta hem nefes alma

Devamını oku »
blank

Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı (Augmentation mammoplasty) Meme büyütme estetiği kadınların memelerin boyutunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Eğer memelerde sarkma gibi şekil bozukluğu varsa dikleştirme

Devamını oku »