fbpx

Lazer Epilasyon

Kliniğimizde; Estetik ve Plastik

blank

Cerrahi Uzmanı kontrolünde Alexandrite ve Nd:YAG Lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazer epilasyon için en iyi cihaz kullanılsa bile cihazın kullanılış tekniği, merkezin kullanma protokolü, kullanan kişi ve  bilimsel yaklaşım da çok önemlidir.  Bitene kadar paket garanti verilmesi sağlık sektörü açısından tamamen aldatıcı bir yaklaşımdır. Güzellik salonlarında  lazer diye tanıtılan cihazlar lazer epilasyon cihazı değil, IPL (yoğun ışık) cihazlarıdır. Sağlık kuruluşu olmayan güzellik salonlarında kanunlara aykırı olarak, uzman doktor kontrolü olmadan, çok ucuz paket fiyatlar ve bitme garantili kampanyalar yapılarak kullanılan bu ucuz cihazların kalıcı etkisi yoktur, bir çeşit ağda yöntemidirler. O anda kılın yokolmasını sağlar, fakat kıl tekrar çıkar. IPL gibi cihazların kılı bitirme gibi bir etkisi yoktur. Bu tip cihazların ciddi yanık ve kalıcı leke tehlikesi bulunmaktadır. Ucuz olması nedeniyle sağlığınızı ve paranızı boşa harcamayınız.

blank

Alexandrite lazer: Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle Alexandrite lazer için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve iz bırakan yanık sorununa yol açmaz.. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz. Kliniğimizde lazer epilasyon için sadece Alexandrite lazer cihazı kullanılmakta olup, diğer lazer epilasyon cihazlarını kullanmıyoruz. Açık renkli (beyaz, sarı, kızıl) kılları kalıcı olarak yok eden bir lazer epilasyon cihazı yoktur, bunlarda sadece iğneli epilasyon etkilidir.
Seans aralıkları yüz bölgesi için genellikle 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır. Ortalama seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-10 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

Nd:YAG Lazer

Dalga boyu 1064 mm olan bu lazer sistemi ise tüm kıl köklerinde başarılıdır. Bronzlaşmamış her tür cilt rengi ve kıl kökü üzerinde etkili olan bu lazer sistemi bir çok alanda başarılıdır.

Bu lazer sistemleri ile küçük br bölgeye yapılan tek bir deneme atışı ile ve kişinin tengine göre uygun olan lazer epilasyon cihazı seçilir ve işlemler o şekilde planlanır.

BACAK LAZER EPİLASYON
Bacak bölgesinde genetik nedenlerle çıkan kıllar görsel açıdan çok rahatsız edicidir. Bacak bölgesi lazer epilasyona genelde iyi cevap verir. Bilhassa alt bacak en iyi cevap alınan bölgedir. Bacaklardaki kıl dönmelerine ya da batıklara ters büyüyen kıllar neden olur. Batıklar enfeksiyona o da bu alanda cilt lekelerine yol açar.Bu kısır döngüyü kırmakta Lazer epilasyon iyi bir seçenektir. Lazer epilasyon cihazı ile iki bacak aşağı yukarı 1 saat gibi bir zamanda taranabilmektedir. Yaklaşık 4-6 seans aralığında etkin sonuçlar elde edilir. Seans aralarındaki süre kıl tipine ve yoğunluğuna göre değişmekle beraber aşağı yukarı 2-2,5 aydır.

KOLTUKALTI LAZER EPİLASYON
Koltuk altı kılları kadınların hem hijyenik hem de görsel açıdan rahatsız oldukları bir bölgedir. En çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerdendir. Kişiye göre değişse de bazı durumlarda 4 seansta bile iyi sonuçlar elde edilebilir. Koltuk altı kılları genelde kalın ve serttir. Kıl yerleşimi de lazer epilasyon için makuldur. Ortalama 4-6 seansta iyi sonuçlar elde edilir. İşlem öncesinde bölgenin en az üç hafta boyunca epilatör, ağda gibi tekniklerle alınmamış olması şarttır. Lazer epilasyon kıl köklerine yönelik bir tekniktir. Bu nedenle kılların alınmamış olmalıdır.

SIRT LAZER EPİLASYON
Bilhassa erkekler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Klasik tekniklere göre hızlı ve basit uygulanabilir olması bu bölgede lazer epilasyonun tercih edilmesinin en önemli nedenlerindendir. Sırt bölgesinde aşırı kıl yoğunluğu bazı kişileri hijyen açısından rahatsız eder. Bazı kişiler ise bu bölgede oluşan kıl dönmelerinden rahatsız olur. Bu tip problemlerin tedavisinde lazer epilasyon iyi bir seçenek haline gelmiştir. Yaklaşık 4-6 seans aralığında iyi sonuçlar elde edilir. Seans aralıkları kıl tipine ve yoğunluğuna göre değişmekle beraber aşağı yukarı 2-2,5 aydır.[/toggle]

GÖĞÜS LAZER EPİLASYON
Göğüs bölgesinde aşırı tüy olan erkekler veya hormonal nedenlerle tüylenme olan kadınlar bu bölgeye lazer epilasyon programını tercih etmektedir. Erkeklerde de bu bölgede tüyler hormonal nedenlerle buluğ çağında oluşur. Ailesel ve Genetik nedenler burada oluşan kılın yoğunluğunu belirler. Özellikle aşırı göğüs tüyleri utangaçlığa hatta kişinin denize, havuza rahat girememesine bile neden olmaktadır. Bazı erkekler için bu alandaki kılların seyrelmesi yeterli olmaktadır. Göğüs bölgesi için uygulama aşağı yukarı 30-60 dk sürmekte ve 4-6 seans aralığında iyi sonuçlar elde edilmektedir.

GENİTAL LAZER EPİLASYON
Genital bölge kadınlar için en fazla lazer epilasyon uygulamasının istendiği bölgelerdendir. Genital bölgede kıl yapısı genelde kalın ve sıktır. Bazen kişilerin kıl yapısının özelliği sebebiyle bu bölgede kıl dönmesi sıklıkla görülebilir. Bu durum sonuç olarak enfeksiyon, apseleşmeye neden olabilir. Hatta bazı durumlarda cerrahi olarak apselerin boşaltılması bile gerekebilir. Böyle sorunu olan kişilerde lazer epilasyon çok iyi bir seçenektir. Kıllar ortadan kalktığı için bu sorun da ortadan kalkacaktır. Yaklaşık 4-6 seans aralığında iyi sonuçlar elde edilir. Seanslar arasındaki süre kıl tipine ve yoğunluğuna göre değişmekle beraber aşağı yukarı 2-2,5 aydır.

TÜM VÜCUT LAZER EPİLASYON
Lazer epilasyon bütün vücut bölgesine rahatça uygulanmaktadır. Kol, tüm bacak, genital ve bikini bölgesi aynı seansta uygulanabilir. Kıl tipine ve bölgenin yoğunluğuna göre aşağı yukarı 2 saat sürmektedir. Seans Aralıkları 2-2.5 ay aralığındadır. Tüm vücut bölgesinden 4-6 seans aralığında iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Doktor kontrolünde, hijyenik ortamda, sağlığınızı tehlikeye atmadan, uygun cihazlarla  tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız  kliniğimize bekleriz.

HASTA YORUMLARI
5/5
blank

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatları, diğer yüz yapılarının yer, yakınlık, açı ve mesafelerine göre yapılan bütüncül değerlendirme sonrasında yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Aynı seansta hem nefes alma

Devamını oku »
blank

Fransız Askısı

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe tekniklerinden birisidir. Fransa’da geliştirilmiş ve ilk bu ülkede uygulanmaya başlandığı için bu isim ile sıklıkla popülerize olsa da dinamik askı

Devamını oku »