fbpx

Yüz Estetiği

Beautiful woman getting treatment at cosmetology clinic

Doğuştan veya sonradan yüzünde fiziksel bozuklukların olması insana ne kadar rahatsızlık vermektedir. İnsanlar bazen yaşında getirdiği doku bozulmalarına bağlı olarak yüz bölgesinde sarkan derilerle karşılaşabilir. İnsanların belli bir yaşa kadar derilerinin altında bu deriye sımsıkı bağlı bağ dokuları bulunuyor. Zamanla bu dokular eski tutucu kuvvetini kaybederek yorulur ve bırakmaya ve gevşemeye başlarlar. İşte bu durumda önlem olarak bazı operasyonlar düşünülüyor. Yüzümüzün eskiden olduğu gibi doğal olmasını ve genç göstermesini sağlamak için yüz estetiği işlemi çok yaygın olarak kullanılıyor. Yüz estetiği için yazımıza başlarken iki faktörden bahsettik size sırasıyla; Zaruri bir durum neticesinde yapılan estetikler ve güzellik ve sağlıklı bir vücut için yapılan estetikler diye sınıflara ayrılıyorlar. Her ikisinde de asıl amaçlanan şey vücudun belli bir bölgesinde bulunan eksik bir yanı düzeltmek veya doğal haline getirmek için uğraşılmasıdır.

İnsanların otuzlu yaşlarından sonra hayatın yükü altında ezilmeleri ve stres, hava şartları, bazı hastalıklar vb. gibi unsurların yüzlerine aksettirdiği kötü görünüşün adına da moralman çöküş deniliyor. İnsanların hem moral olarak kendine gelmesi hem de şekil olarak kendini iyi hissetmesine yarayan iyileştirme ve onarma görevini gören estetik operasyonlar içinde en çok rağbet edileni de yüz estetiği olarak bilinmektedir.

HASTA YORUMLARI
5/5

Lazer ile Dövme Silme

Dövme Silme Dövme silmede kullanılan lazerler derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler

Devamını oku »
Dolgu

Dolgu

Dolgu nedir?Dolgu uygulaması ne kadar sürer?Dolgu maddesi ile birlikte botox uygulanabilir mi? Dolgu nedir? Dolgu maddeleri özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgiler, dudak

Devamını oku »
Op.Dr.İlsun AKA

1979 yılında Almanya Köln şehrinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi memleketim Uşak’ta tamamladım . 1997 – 2003 yılları arasında  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimime başladım. 2005 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Plastik Cerrahi kliniğine asistan olarak başladım. 2011 yılında Ratlarda Random Patentli Deri Fleplerinin Yaşayabilirliğinde ve Yara Tedavisinde Quersus Coccifera (Kermes Meşesi) Bitkisinin Etkinliğinin Araştırılması tez çalışması ile Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden mezun oldum.

Op.Dr. Sabri Algun AKA

1979 Bozüyük’de doğdu. 1 yaşına basmadan ailesi Tarsus’a yerleşti ve 1990-1997 yıllarında Tarsus American College’de okudu.1997-2003 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesin’de tıbbi eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesi plastik cerrahi anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı.2011’de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi plastik cerrahi kliniğinde göreve başlayıp 2016 sonuna kadar devam etti.

estemore

Estemore ; “Estetik ve Ötesi” Sloganıyla 2015 yılında kurulmuştur.

Sağlık ve güzellik alanında en iyi hizmeti vermek amacıyla uzman ekibi ile yurtiçi ve yurtdışından gelen hastalarına kaliteli hizmet vermek için en son teknolojileri takip ederek, uzman ekibi ile ülkemize katma değer sağlamaktadır.

  • Plastik Cerrahi Operasyonları
  • Dolgu & PRP & Mezoterapi
  • Leke Tedavisi
  • Cilt Bakımları
  • Lazer Uygulamaları