fbpx

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme (Mastopexy) ameliyatı nedir?

**Meme dikleştirme sarkan memeleri kaldırmak ve düzeltmek için kullanılan cerrahi bir prosedürdür. Genellikle meme büyütme estetiği ile aynı anda yapılması gerekebilir. Meme küçültme tipik olarak, çocuk doğduktan sonra hacim ve elastikiyetini kaybederek sarkan, gevşeyen memeleri dikleştirmek için yapılır. Ayrıca, areolanın boyutu da azaltılabilir. Prosedürün kapsamı, hangi değişikliklerin istendiğine ve uygunluğuna bağlıdır.

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Kesiler ile fazlalık kısımlar memeden alınır. Meme ucu, areola ve altta yatan meme dokusu üst pozisyona taşınır, meme ucu yer değiştirdikten sonra, meme başı yeniden şekillendirilir. Dikişler ile memenin altındaki ve meme ucu etrafındaki kesiler kapatılır. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak, prosedür genellikle yaklaşık iki saat sürer.

Ameliyattan sonra ilaçla kolayca kontrol edilen ağrı bir veya iki gün içerisinde azalır. Birkaç hafta boyunca özel bir sütyen kullanmanız gerekir. Kesi çevresinde şişlik ve renk değişikliği genellikle birkaç gün içinde azalır. Yara iyileşmesi ameliyatın ikinci haftasında tamamlanır.

Meme ucunun dışarıya doğru çıkamadığı zaman ne yapılır?

Meme ucunun içeride olması görünümü nedeni ile kişinin ruhsal olarak etkilenmesine sebep olur, cinsel hayatını da bu noktada etkiler aynı zamanda emzirme döneminde birtakım yetersizliklere yol açar. Meme başı, cerrahi olarak dışarı çıkarılabildiği gibi çok çıkıntılı meme ucunu da küçültmek mümkündür.

HASTA YORUMLARI
5/5

Vaser Liposuction

Vaser liposuction, diyet ve egzersiz ile kurtulamayacağınız yağları gideren kozmetik bir işlemdir. Liposuction kalça, karın, sırt, kol ya da yüz şekillerini iyileştirmek için uygulanır. Bunun

Devamını oku »
Yüz Estetiği

Yüz Mezoterapisi

Zaman ve çevresel etkenlerle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla yüz, boyun dekolte bölgesine mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Zaman, güneş, stres, çevresel etkenlerle ciltte bazı deformasyonlar oluşur.

Devamını oku »
Op.Dr.İlsun AKA

1979 yılında Almanya Köln şehrinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi memleketim Uşak’ta tamamladım . 1997 – 2003 yılları arasında  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimime başladım. 2005 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Plastik Cerrahi kliniğine asistan olarak başladım. 2011 yılında Ratlarda Random Patentli Deri Fleplerinin Yaşayabilirliğinde ve Yara Tedavisinde Quersus Coccifera (Kermes Meşesi) Bitkisinin Etkinliğinin Araştırılması tez çalışması ile Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden mezun oldum.

Op.Dr. Sabri Algun AKA

1979 Bozüyük’de doğdu. 1 yaşına basmadan ailesi Tarsus’a yerleşti ve 1990-1997 yıllarında Tarsus American College’de okudu.1997-2003 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesin’de tıbbi eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesi plastik cerrahi anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı.2011’de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi plastik cerrahi kliniğinde göreve başlayıp 2016 sonuna kadar devam etti.

estemore

Estemore ; “Estetik ve Ötesi” Sloganıyla 2015 yılında kurulmuştur.

Sağlık ve güzellik alanında en iyi hizmeti vermek amacıyla uzman ekibi ile yurtiçi ve yurtdışından gelen hastalarına kaliteli hizmet vermek için en son teknolojileri takip ederek, uzman ekibi ile ülkemize katma değer sağlamaktadır.

  • Plastik Cerrahi Operasyonları
  • Dolgu & PRP & Mezoterapi
  • Leke Tedavisi
  • Cilt Bakımları
  • Lazer Uygulamaları